24 czerwca 2011

"Moje rzymskie wakacje" - Kristin Harmel

Rzym - Roma, Włochy – Italia, czy jest ktoś, kto nie słyszał o pięknej stolicy tego śródziemnomorskiego kraju? Rzym to miasto, z wnętrza którego wydobywa się starożytna kultura. Możemy ją dostrzec na każdym kroku, w zakamarkach uliczek, na fasadach zabytkowych budynków, wszędzie unoszą się duchy przeszłości. Koloseum, Bazylika Św. Piotra, Panteon – to zabytki, które jest w stanie wymienić każdy, niezależnie, czy odwiedził Wieczne Miasto, czy nie.

Bohaterką „Rzymskich wakacji” jest trzydziestokilkuletnia Cat – Amerykanka posiadająca włoskie korzenie. Dziewczyna działając spontanicznie i wbrew wszelkiemu rozsądkowi postanawia pojechać do Rzymu, aby odnaleźć swoją młodzieńczą miłość. Nic jednak nie układa się tak jak początkowo zaplanowała, włoski kochanek okazuje się być totalnym rozczarowaniem, a Cat ze złamanym sercem pozostaje zdana tylko na siebie. Pomimo tego, iż jej postępowanie irytuje i wydaje się być pozbawione jakiegokolwiek sensu, a sama Cat sprawia wrażenie osoby niezaradnej, udaje jej się sprawić, że te zapowiadające się nieciekawie wakacje stają się najlepszymi w jej życiu. Zmiany jakie w niej zachodzą sprawiają, że dotychczasowe nudne i ułożone życie zamienia się w pełne przyjaźni, miłości i pasji. Ale co lub kto się do tego przyczyni, o tym dowiecie się sięgając po tę książkę.

Autorce udało się przedstawić Rzym, jego mieszkańców oraz cały klimat Włoch w bardzo realistyczny i wiarygodny sposób. Opisy wszędobylskich zabytków, zakamarki włoskich uliczek stanowią piękne tło dla wydarzeń przedstawionych w powieści. Pani Harmel nie pomija również tak charakterystycznej dla Włoch kuchni. Opisy dań sprawiają, że Rzym przedstawiony w książce pachnie świeżą bazylią, pomidorami i delikatnym cappuccino, sprawiając, że od razu robimy się głodni. „Moje rzymskie wakacje” to ciepła, romantyczna historia rozgrywająca się na tle malowniczego Rzymu pachnącego bazylią i ozłoconego słońcem. Polecam, na ciepłe dni lata.

Ocena: 4 / 6

Wydawnictwo: Wydawnictwo Otwarte
Okładka: miękka
Ilość stron: 359 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz