21 marca 2012

"Bezpieczna dieta wysokobiałkowa" - Charles i Maureen Clark

Kult ciała to w naszych czasach dla wielu ludzi jeden z ważniejszych elementów życia. Zgrabne nogi, talia osy, piękny biust, czy w przypadku mężczyzn mięśnie niczym grecki Apollo, to elementy ciała niezwykle pożądane niemal przez każdego. Niestety świat nie jest idealny i nie chodzą po nim wyłącznie piękni i zgrabni, ale niemal wszyscy dążą do ideału sięgając po najrozmaitsze sposoby, z których dominującym są liczne diety cud.

Dietetyk Charles Clark i jego żona Maureen postanowili skorzystać z okazji i dopomóc ludziom walczącym z nadwagą opracowując bezpieczną dietę wysokobiałkową.  Autorzy przekonują, iż żeby schudnąć nie potrzebujemy nadludzkiej siły woli do przygotowania dietetycznych posiłków, nie musimy też liczyć kalorii, wystarczy jedynie przestrzegać diety wysokobiałkowej stosując się ściśle do jej zasad, a sukces w odchudzaniu będzie gwarantowany. Piękna sylwetka to nie wszystko, Autorzy obiecują, że po zastosowaniu diety zmniejszymy uzależnienie od słodyczy, pozbędziemy się napadów głodu i dodatkowo uchronimy się przed chorobami serca i cukrzycą. W książce znajdziemy oprócz oczywiście skrupulatnego opisu diety, liczne przepisy na dietetyczne potrawy na każdą okazję, a także przykładowy jadłospis na cały tydzień. I tak na śniadanie możemy sobie zaserwować jaja  w koszulkach z wędzonym łososiem, czy pieczonego łupacza z grillowanym serem szwajcarskim, na obiad kremową zupę z kurczaka, a na kolację sałatkę  z grillowanej papryki z majonezem ziołowym, a to wszystko dietetyczne i nietuczące.

Profesor Charles Clark, jak możemy dowiedzieć się z rewersu okładki, to uznany w  świecie specjalista w zakresie dietetyki, diabetologii i leczenia jaskry. Wykłada na uczelniach na całym świecie. W ostatnich latach zajmował się badaniami nad rolą diety i stylem życia w zapobieganiu cukrzycy i chorobom serca. Ponoć jego dietę stosują Madonna i Jennifer Lopez, czy to Was przekonuje? Mnie niestety Pan Clark nie przekonał, a to dlatego, że mam wrażenie, że jest to nic innego jak tylko żerowanie na światowej popularności białkowej diety niejakiego dr Dukana. Clark bazując na zasadach diety Dukana i dodając coś od siebie żeruje na naiwności ludzi chcących schudnąć za wszelką cenę. Ale czy sama dieta, niezależnie od tego jaką stosujemy, wystarczy? Czy ćwiczenia, zdrowy tryb życia i przede wszystkim rozsądek nie są najlepszą dietą? Na to pytanie każdy musi odpowiedzieć sobie sam.

Ocena: 2 / 6

Wydawnictwo: G+J
Ilość stron: 336
Okładka: miękka

Za możliwość przeczytania książki dziękuję Wydawnictwu G+J oraz Portalowi Sztukater.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz