9 marca 2012

"Radosny świat Mireczki" - Edward Guziakiewicz

Czy pamiętasz jak to było, kiedy byłeś dzieckiem? Kiedy otaczający Cię świat stanowił dla Ciebie tajemnicę, którą mogłeś i odkrywałeś każdego dnia. Czas beztroski jednak szybki przeminął, a miejsce dziecięcych radości powoli zajęły dorosłe troski, w których czasy dzieciństwa pozostały jedynie odległym wspomnieniem.
„Radosny świat Mireczki” to książeczka skierowana do dzieci w wieku przedszkolnym oraz tych troszkę starszych – pierwszo i drugoklasistów. Bohaterką książki, jak nie trudno się domyślić, jest tytułowa Mireczka. Dziewczynka poznaje otaczający ją świat za sprawą obserwacji. W zależności od miesiąca oraz pory roku Mira obserwuje ciekawe zjawiska, zwyczaje i przyjemności, jakie niesie ze sobą zmieniająca się aura. Lepienie bałwana, jazda na sankach, wycieczka do zoo i zabawy na plaży to tylko nieliczne przyjemności, z których korzystała Mireczka. Pomysłowa dziewczynka nie traciła czasu na telewizję, czy ślęczenie przed komputerem, a raczej starała się realizować swoje, czasami bardzo zwariowane pomysły. Wyobraźnia to podstawa dobrej zabawy.
Bogato ilustrowana książeczka z pewnością zachwyci niejedno dziecko, a poznawanie przygód głównej bohaterki, będzie wspaniałą edukacyjną zabawą dla niejednego malucha. Mireczka jest ciekawa świata, żywiołowa i pomysłowa przez co nie da się jej nie lubić. Książka zawiera w sobie wiele pomysłów na to jak można spędzić czas w zależności od pogody i pory roku. Jako, że świat Mireczki to okrągły rok, 12 rozdziałów odpowiadających poszczególnym miesiącom roku ,w książce sporo się dzieje, nie pozwalając małemu czytelnikowi się nudzić. Autor zgrabnie wplótł w treść książki święta kościelne i związane z nimi tradycje przez co wraz z Mireczką święcimy wielkanocny koszyczek pełen smakołyków, zapalamy świeczkę na grobach najbliższych, czy odpakowujemy prezenty od Świętego Mikołaja. Kolorowe ilustracje z pewnością spodobają się małym czytelnikom, a duże litery oraz bogaty zasób słownictwa sprawiają, że książeczka może stanowić rodzaj czytanki dla początkujących moli książkowych. A zatem nie pozostaje mi nic innego, jak tylko polecić „Radosny świat Mireczki”.

Ocena: 4 / 6

Wydawnictwo: Dreams
Ilość stron: 90
Okładka: twarda

Za możliwość przeczytania książki dziękuję Wydawnictwu Dreams oraz Portalowi Sztukater 
.
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz