9 marca 2012

"Homeopatyczna apteczka dla każdego" - Andrzej Rajmund Kozłowski

Czym jest homeopatia? Czy w XXI wieku korzystanie z leków homeopatycznych w ogóle ma sens? Przecież apteczne półki aż uginają się od środków, które są nam w stanie pomóc szybko i skutecznie, jeśli tylko zastosujemy się do zaleceń lekarza. Ale może chemia to jednak nie wszystko?
Czym jest homeopatia? Pokrótce to leczenie lekami wytwarzanymi z naturalnych surowców na przykład roślinnych, czy mineralnych. Lek homeopatyczny ma za zadanie oczywiście nas wyleczyć, ale to jak to zrobi to już dłuższa historia. Lek homeopatyczny wywołuje w naszym ciele rodzaj sztucznej choroby, notabene nieszkodliwej dla naszego organizmu, a mającej na celu zwalczyć tę chorobę, która nas męczy. W poradniku znajdziemy dokładną definicję homeopatii, jak również dowiemy się jak sporządzać leki homeopatyczne, jak je dobierać i w końcu jak prawidłowo je stosować. Ponadto znajdziemy tu sposoby na walkę z różnymi chorobami począwszy od bólów głowy, gardła, zębów, przez katar, oparzenia, trądzik, a na chorobie wieńcowej i żylakach skończywszy.
Andrzej Rajmund Kozłowski jest lekarzem, specjalistą od homeopatii, który od ponad dwudziestu lat prowadzi swoją praktykę lekarską. Książka ta, jak sam przyznaje, ma na celu przekazanie wiedzy medycznej w ujęciu praktycznym, tak abyśmy mogli wykorzystać ją w naszym codziennym życiu. Czy mnie to przekonało? No cóż… nie przeczę tematyka jest bardzo ciekawa i godna uwagi, niemniej jednak nie do końca jestem skłonna uwierzyć, że to faktycznie pomaga. Jako zaletę poradnika wydawca podaje fakt, iż leki w nim wymienione są ogólnie dostępne w aptekach, jednak szukając leków na interesującą nas dolegliwość niestety bez znajomości łaciny ani rusz. Autor podaje wyłącznie nazwy łacińskie bez polskich odpowiedników, co daje nieprzyjemne poczucie zagubienia (bo tak naprawdę nie wiemy o co chodzi) i obawę, że pytając o dany lek w aptece farmaceuta (mimo, jak mniemam znajomości łaciny) może się lekko zdziwić… ale może jednak się mylę?
Podsumowując, ciekawa pozycja, jednak dla osób lubiących taką tematykę. Homeopatia niewiele ma wspólnego z babcinymi domowymi sposobami na katar, czy przeziębienie, dlatego chcąc z niej korzystać warto wcześniej zagłębić się w temat. Polecam zainteresowanym.
Ocena: 4 / 6

Wydawnictwo: Studio Astropsychologii
Ilość stron: 132
Okładka: miękka

Za możliwość przeczytania książki dziękuję Studio Astropsychologii oraz Portalowi Sztukater 
.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz