10 grudnia 2010

"Toliny. Wystrzałowe opowieści dla dzieci" - Conn Iggulden

Chodź Synku, opowiem Ci bajkę na dobranoc. A o czym to będzie bajka, za chwilkę się przekonasz...

Dawno, dawno temu, za górami, za lasami, w małej wiosce o zabawnej nazwie Szerłudkowo, mieszkały sobie Toliny - śmieszne skrzydlate stworki. Gdybyś je zobaczył, mógłbyś pomyśleć, że to małe duszki, ale pewnie gdyby usłyszały, że je tak nazywasz, byłyby na Ciebie strasznie oburzone. Bo Toliny, to Toliny - zatwardziałe, sprytne, ciekawe świata i czasami złośliwe stworzenia, dla których duszki to jedynie delikatne i małe słabeusze, które gdy trzeba, usłużą chusteczką lub podadzą poduszkę.

I żyły sobie Tolinki w Szerłudkowie beztrosko, odpoczywając na kwiatkach i obserwując ludzi z daleka, jedynie na co musiały uważać to sowy i lisy. Ty może się ich nie boisz, ale dla Tolinów stanowiły one śmiertelne niebezpieczeństwo, dlatego z całych sił starały się być ostrożne, aby nie spotkać ich na swojej drodze.

Wiesz Synku, z Twoją blond czuprynką jesteś całkiem podobny do jednego małego Tolinka o imieniu Iskrzak, chociaż masz rację, brakuje Ci skrzydełek, no i on był zdecydowanie mniejszy! Ale podobnie jak Ty był ciekawy świata...dlaczego fajerwerki są kolorowe, jakimi ziołami można wyleczyć niektóre choroby i o co chodzi z tym prawem grawitacji...to tylko niektóre zagadki, które starał się rozwiązać, przeżywając przy tym liczne przygody.

Podoba Ci się to opowiadanie, prawda?
Chcesz? Coś Ci pokażę. Podaj mi proszę tę czerwoną książkę. Widzisz jaka ładna okładka? Dotknij, a pod paluszkami poczujesz wypukłość literek i Tolinka zamkniętego w słoiku. Fajne, prawda :)

Zobacz jak zabawnie wyglądają Toliny; to jest Iskrzak, o którym Ci opowiadałam, to Grzebula, to Duszek, a to król Tolinów - nijaki Arcytolin, a tutaj jest mapa całego Szerłudkowa.
Na razie możesz jedynie pooglądać barwne ilustracje, ale nie martw się, gdy nauczysz się czytać będziesz mógł poznać wszystkie przygody Tolinów.

A teraz zamknij oczka i śpij:)

Ocena: 5 / 6


Wydawnictwo: Świat Książki
Okładka: twarda
Ilość stron: 176

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz