30 kwietnia 2011

"Dziecko dla odważnych" - Leszek K. Talko

Dziecko dla odważnych to z poczuciem humoru napisana książka (czy można ją nazwać poradnikiem, musicie sami zdecydować) opisująca życie młodych małżonków w momencie kiedy stają się rodzicami.

Już sama dedykacja Autora budzi uśmiech:
"Największą przeszkodą w pisaniu o dzieciach są dzieci. Mojej żonie, która siedziała z dziećmi, kiedy ja opisywałem jak z nimi siedzę."

Początkujący tata - Leszek K. Talko z niesamowitą lekkością, dowcipem i błyskotliwością opisuje nam jak poważną jest decyzja o dziecku (od tej pory już nigdy nie będziecie tylko we dwoje), jak dziecko zmienia życie dwojga ludzi (brak snu, brak snu i jeszcze raz brak snu, ale tylko przez pierwszy rok, no może dwa!), jak wielka odpowiedzialność od tej pory na nas ciąży (wszak trzeba wychować to dziecię na przyzwoitego człowieka).

Książka jest napisana przystępnym językiem, każdy niezależnie, czy już ma dziecko, czy dopiero rodzicielstwo przed nim spędzi mile czas przy tej lekturze nierzadko śmiejąc się do rozpuku. Książka podzielona jest na kilka części: dziecko dla początkujących, średnio zaawansowanych, dla profesjonalistów oraz coś dla bardziej wtajemniczonych, czyli dziecko dla zawodowców. Tak więc każdy, niezależnie od stanu posiadania potomstwa, znajdzie tu coś dla siebie. Gorąco polecam!

Ocena: 6 / 6


Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Okładka: twarda
Ilość stron: 396

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz